З 1 по 6 червня в 11 містах відбудеться День Дій: від слів до дій! У рамках міжнародної кампанії “Міста для життя” активісти, волонтери, та місцева громада проведете ряд подій, які спрямовані на те, щоб привернути увагу громадськості та влади  до проблем змін клімату.

image1

Ми хочемо на практиці показати, що таке зелені та сталі рішення, їх вплив на добробут та безпеку життя в рідному місті.

“Міста подібні на людей, зрештою, їх створюють люди. І люди інколи забувають для чого вони їх створили, а ще вони забувають для чого живуть самі.  Місто це не просто система послуг для мешканців, а людина   це не просто система для перекачування крові. У кожного з нас є душа, відчуття і втома і ми маємо піклуватися про своє тіло і про своє місто.  Але у цьому піклуванні  окрім речей елементарних – вода, енергія, гігієна, має бути місце для чогось не прагматичного. Те що ми робимо за покликом серця і те що може принести радість не тільки тобі, а і тим, хто  поруч. Нам не звикати сьогодні до того, що тисячі людей в Україні віддають свій час та гроші, допомагаючи один одному. Когось потрібно рятувати просто зараз,  а десь треба закладати фундамент у майбутнє”, – Соня Сотник, українська радіоведуча та співачка.

Шановні колеги,

“Насправді всі міста у світі мають схожі проблеми, пов‘язані зі змінами клімату. Їх відмінність лише у швидкості, системності та реалізації рішень у цьому напрямку. Ми вже маємо приклади того, як міста світу реалізують стратегії пом’якшення та адаптації до змін клімату.  Настав час перейти від слів до дій та змінити реальність, поки вона не змінила нас та наше середовище”, – Світлана Романко, кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.

Це некомерційні заходи, ініційовані локальними громадськими організаціями та волонтерами, які працюють в напрямку екологічної, кліматичної або просвітницької діяльності. До участі запрошено місцевих активістів, громаду, представників місцевої влади та ЗМІ.

Основна ціль Всеукраїнського Дня Дій – донести до місцевих жителів необхідність взаємодіяти з владою стосовно проблем змін клімату. Через мобілізацію та співробітництво громадськість може ініціювати прийняття рішень, а також виступати адвокатами суспільних запитів.

Необхідність почати діяти в цьому напрямку була доведена на круглому столі в Києві, де представники фракцій “Самопоміч”, “Батьківщина”, “Свобода”, “Єдність” та більше 20 громадських ініціатив та об’єднань підписали Маніфест про прийняття Кліматичної стратегії міста.

11 міст за ініціативою локальних громадських організацій з 1 по 6 червня проведе серію практичних та освітніх подій. Серед них:

 • 1 та 6 червня, Івано-Франківськ: еко-квест по місту та панельна дискусія на тему адаптації міст до змін клімату.
 • 3 червня, Київ: створення нового соціально-культурного кластеру через зелену ревіталізацію публічного простору Самосад в режимі “24 години”;
 • 3 червня, Хмельницький: вечір кіно про зміну клімату; британські дебати про глобальне потепління; освітні лекції та тренінги.
 • 3 червня, Вінниця: відкритий еко-пікнік на р. Вінничка: сонячна кава, рухливі ігри, розваги для дітей, спілкування про проблеми змін клімату.
 • 3-5 червня Славське: кінопоказ з тематичним фільмом та вело-квест, метою якого буде висадка дерев у потенційному парку слави загиблим під час війни на сході.
 • 3 червня Луцьк: екологічно-кліматичний квест містом із залученням активістів, політиків та містян.
 • 3 червня, Полтава: створення екологічного арт-об’єкту “Відчуй глобальне потепління”: теплиця. Проведення вуличної лекції “Як врятувати Полтаву від кліматичних змін?”, а також кіноеволюція.
 • 3 червня, Рівне: саджаємо дерева разом з поліцією.
 • 4 червня, Миколаїв: зйомка відео-інтерв’ю з політиками, містянами та громадськими організаціями на тему «Що я знаю про зміну клімату?». Проведення дискусії та екологічної гри про зміну клімату “Keepcool”.
 • 5 червня, Одеса: відео-опитування на тему змін клімату. Дискусія та вікторина, присвячена питанням зміни клімату.
 • 6 червня, Львів: гра адаптація міст до зміни клімату із залученням активістів, громадськості та політиків.

Довідка:

«Міста для життя» – міжнародна кампанія від 350.org, мета якої – об’єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння прийняттю та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. На сьогодняшній день кампанія реалізовується в таких містах, як Могильов (Білорусь), Санкт-Петербург (Росія) і Київ (Україна). В рамках днів дій до кампанії приєднаються також Бішкек (Киргизстан) і Кутаїсі (Грузія).

 

Якщо є питання або пропозиції, звертайтесь до мене.

Анастасія Рожинська, +38 067 838 13 88

 

Більше інформації тут:

https://cityforlife.org/

http://350.org/