З 27 по 29 жовтня відбулась Школа Кампейнінгу у сфері зміни клімату та відновлюваної енергетики у мальовничому місці неподалік Львова.

20 учасників та учасниць, які представляють громадські організації, ініціативи та об’єднання зі всієї України, приїхали для того, щоб отримати знання, обмінятись досвідом та посилити свої навички у сфері кампейнінгу та роботі в громадському секторі.

«Кампейнінг – це про створення змін. Можна називати це впливом, об’єднанням зусиль,  пропагандою, адвокацією чи агітацією, але все це стосується в першу чергу змін. Щоб ви не намагались зробити – припинити видобуток вугілля біля вашого дому чи не дати закрити громадський центр, ви в першу чергу несете позитивні зміни у цей світ. Проте, на жаль, ми часто знаємо, що нас не влаштовує і що хочемо змінити, але не знаємо як саме це зробити. Тому Школа Кампейнінгу – це чудова можливість отримати практичні знання і навички щодо того, як правильно змінювати свій світ на краще. Саме тому ми як Фонд ім. Гайнріха Бьолля в Україні підтримали першу Школу, яка відбулась в 2016 р., і бачимо великі перспективи на майбутнє в її проведенні.» – Оксана Алієва, координаторка програми «Зміни клімату і енергетична політика», Фонд ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Для того, щоб якісно творити зміни на локальному та національному рівнях, учасники та учасниці вчились: взаємодіяти з політичною владою та чиновниками; розробляти концепцію, стратегію і тактику кампанії; планувати та проводити ефективні акції; комунікувати з цільовою аудиторією; залучати громадськість до кампанії.

“Хоча Україна і підписала Паризьку угоду, наше суспільство далеке від усвідомлення загрози змін клімату. Тому нас, кліматичних активістів, має стати значно більше в усіх сферах життя, оскільки зміна клімату зачіпає інтереси усіх. На тренінгу ми говорили про найбільші джерела викидів парникових газів – основну причину змін клімату – в Україні і світі. Разом з учасниками і учасницями працювали над тим, як на них впливати через громадські кампанії”, – Ілля Єременко, Голова Української Кліматичної Мережі.

В результаті трьох днів практичної роботи учасники та учасниці розробили та опрацювали усі етапи створення та реалізації кампанії у сфері змін клімату та відновлюваної енергетики. Деякі навіть об’єднались безпосередньо під час школи та почали спільну роботу. Після події команди та кампанії зможуть отримати менторську підтримку під час реалізації запланованого.


 

“Якщо політика це “мистецтво можливого”, то кампейнінг – це “наука і мистецтво змінити те, що можливо”. На Школі Кампейнінгу ми дослідили як ефективно застосовувати цей інструмент для створення безпечного і справедливого світу, вільного від викопного палива та катастрофічних змін клімату!” – Інна Індутна координаторка 350.org. з залучення людей в регіоні Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія.

“Наразі однією з нагальних потреб українського суспільства я бачу  розширення арсеналу інструментів взаємодії між громадянами та політичною владою. Дієвий та конструктивний діалог між цими силами необхідний для знаходження та втілення ефективних рішень практично у всіх сферах державної політики.  Маю надію, що кампейнінг, як інструмент соціальних змін, дозволить нам будувати нашу державу згідно довгострокових інтересів суспільства, особливо в сферах енергетичної політики, використання природних ресурсів, захисту навколишнього середовища, сталого розвитку міст, тощо ”, – Яна Житніковська, координаторка проекту, ГО «Українська молодіжна кліматична асоціація»

Організатори:

ГО «Українська молодіжна кліматична асоціація» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Партнер – міжнародна громадська організація 350.org.

За інформацією звертайтесь: zhitnyana@gmail.com
Детальніше: https://www.facebook.com/groups/1790169807927957/