Коронавірус (COVID-19) залишається темою №1 у медійних заголовках та продовжує поширюватися по всьому світу. Ми закликаємо всіх дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Скасовуються масові кліматичні марші, заплановані на квітень, як і багато інших публічних заходів, щоб сповільнити поширення вірусу.

Бережи себе

Експерти з ВООЗ опублікували ці рекомендації, які стосуються безпосередньо масових протестів, масових зібрань людей та кліматичних маршів, які очолює молодь. Covid-19 несе смертельну небезпеку, тому просимо тебе прочитати і взяти до уваги ці рекомендації, а ми регулярно оновлюватимемо інформацію з новими даними.

Ґрета Тунберґ: “Ми не можемо вирішити кризу, якщо не ставитимемося до неї, як до кризи, тому ми маємо об’єднатися разом з експертами та науковими даними. Це, як завжди, стосується будь-якої кризи. Зараз експерти закликають нас уникати великих скупчень людей для того, щоб мати більші шанси сповільнити масове поширення коронавірусу #flattenthecurve.

Перевір рекомендації органів охорони здоров’я у своєму регіоні, щоб побачити, які конкретні обмеження, рекомендації чи карантин впроваджено на місцевому рівні. Поінформованість про останні новини щодо ситуації допоможе тобі приймати рішення, які захистять людей у твоєму місті та у світі. Це надзвичайно важливо.

Якщо тебе тривожать і турбують кризи, з якими зараз стикається людство, ти можеш спробувати дотримуватися простих кроків, які пропонують на цьому ресурсі Як знайти тверду землю під ногами (перша рекомендація стосується того, щоб ти приймав/приймала свідомі рішення про те, звідки і коли брати новини, і що з ними робити).

Починай діяти

Хоча ми боремося за те, щоб люди так само серйозно віднеслися до кліматичної кризи, ми не можемо заохочувати людей брати участь у масових громадських зібраннях у цей час – ми мусимо зосередитися на допомозі людям по всьому світу, щоб виробити стійкість та навики, необхідні для догляду за найбільш вразливими членами суспільства, а забезпечення прийняття рішень на основі справедливості є головним завданням у ці непрості часи.

Нижче ми уклали попередній перелік ідей для креативної організації поки ми самоізолюємося чи закриті у своїх домівках.  Більше рекомендацій, тренінгів та інструментів очікуй незабаром на сайті globalclimatestrike.net конкретно для кліматичних активістів та активісток, які шукають інструкцій, як продовжувати діяти у світлі того, що квітневий Глобальний марш за клімат скасовується на вулицях міст. 

Турбота про громаду

Розвиток систем стійкості громад зараз, допоможе нам під час інших катастроф, які на нас очікують.  Кліматична криза лише підтверджує те, що у наступні місяці та роки будуть нові катастрофи.  Об’єднана громада допоможе нам разом подолати їх. Світ швидко реагує на коронавірус проявами солідарності, креативності та турботи. За останні декілька днів по всьому світу з’явилися тисячі проєктів взаємодопомоги.

 

350 dot org

600+ #COVID19uk Групи Взаємодопомоги з’явилися у ці вихідні, щоб підтримати/захистити найбільш вразливі верстви суспільства. Прекрасний приклад турботи та стійкості у громаді, який нам буде потрібен, коли у наступні місяці та роки виникатимуть супутні кризи! https://covidmutualaid.org/ #coronavirus #climate

У деяких місцях, де введено суворі правила ізоляції, ми спостерігали прояви потужного людського духу.

350 dot org

Поділися цими лінками та прикладами того, які вражаючі прояви громадської реакції ми бачимо з різних куточків світу! https://t.co/KAP8qnIbVY

Ось чому так багато людей протягом багатьох століть закохані в Італію. Відео на якому італійці та італійки  по всій країні з півночі  на південь, і аж до островів, всі разом співають під час суворої самоізоляції в країні, це просто тріумф духу, любові під час епідемії коронавірусу. 

Покращуй свої навички та уміння

Так багато людей змушені залишатися вдома протягом наступних місяців, чому б не використати цей час, щоб зайнятися самоосвітою і навчанням інших людей знанням про кліматичну науку, справедливість та свою діяльність; про тактики ведення кампаній; про те, як спілкуватися з медіа; або дізнатися більше про соціальні рухи? Є багато корисних онлайн тренінгів, з яких ти можеш почати. 

Зберігаємо спокій та працюємо вдома. Ми розуміємо, що робота вдома це виклик для більшості людей, які звикли працювати в офісі, тому підготували секрети ефективності під час віддаленого режиму роботи. Все що вам потрібно — це бажання добре виконувати свою роботу, трохи самодисципліни, комп’ютер з підключенням до інтернету та зручне робоче місце.

Карантин та, як наслідок робота вдома – це виклик та можливість для саморозвитку. Ми розробили Вебінар “Фасилітація онлайн зустрічей” про базові навички фасилітації он-лайн. 24 березня з 19:00 до 20:00 поговоримо про: гарячі поради (tips); інструменти для ефективних та надихаючих зустрічей онлайн; інформацію про інші доступні ресурси для поглиблення навичок. Участь безкоштовна, за умови попередньої реєстрації за посиланням https://bit.ly/3b7jJXu до 00:00 23 березня 2020 року. Після реєстрації вам на пошту надійдуть інструкції як долучитися до вебінару.

Нам усім потрібно вчитися краще оповідати захоплюючі історії про боротьбу за кліматичну справедливість, і 350.org працює з молодими учасниками та учасницями кліматичних маршів та іншими людьми, щоб об’єднати їх історії, створити креативні простори для кліматичних активістів/-іток, де вони зможуть співпрацювати онлайн у зручний спосіб на час самоізоляції, і допомогти руху продовжити свою наростаючу силу у цей вирішальний рік, але робити це безпечно. 

Подумай про те, щоб запропонувати провести свій вебінар, лайвстрім та сконтактувати з іншими рухами у інших країнах, які мають подібні цілі і бачення майбутнього у своїх кампаніях. Використай цей час, щоб планувати наперед те, що ти зможеш зробити, коли обмеження будуть послаблені. Для того, щоб допомогти тобі почати навчання та дізнатися більше, як організовуватися самому, ми рекомендуємо ці онлайн скіл-апи. 

Вдома

У регіонах із карантином чи вимогами самоізоляції можна використати деякі випробувані тактики, які не потребують великих зібрань людей у громадських місцях:

#ClimateStrikeOnline: Попросіть людей зробити своє фото або зняти себе на відео і поділитися ним на своїх сторінках у соціальних медіа з гештеґом (#ClimateStrikeOnline #FridaysForFuture) та додати теґ свого міста. Для цього можна також запропонувати людям завантажити та роздрукувати плакат, або зробити його з тим текстом, який вони забажають. Заохочуйте людей креативити, коли вони змушені залишатися вдома, вони можуть використовувати будь-які засоби – зараз час віднайти найбільш творчі навики та уміння у своєму арсеналі. Організатори укладуть і покажуть усі повідомлення у соцмережах і поділяться ними, якщо ви додасте теґ #ClimateStrikeOnline #DigitalStrike.

Ґрета Тунберґ

Хоча ви збираєтеся у незначних кількостях, нехай ваш дух не занепадає, і давайте будемо діяти кожного тижня. Ти можеш долучитися до #DigitalStrike до наступної п’ятниці – опублікуй своє фото, як ти вийшов/-йшла на марш з плакатом і використай гештеґ #ClimateStrikeOnline#fridaysforfuture #climatestrike #schoolstrike4climate

Др. Гезер Прайс

У Сіетлі спалах захворювань на коронавірус, тому мій син @solo_syn_ вийшов на діджитал-марш за клімат #ClimateStrike з дому. #digitalstrike #fridaysforfuture Не хворійте!

 • Створюй візуальні засоби: Використовуючи будь-які засоби, ти можеш створити #Art4Climate і поділитися нам онлайн через свої соціальні мережі, або фізично повісь свій витвір на двері свого помешкання або на вікно, щоб показати солідарність дій. 
 • Знаки для дверей та вікон: Як і з #Art4Climate, подумай про те, щоб помістити плакати та візуальні афіші десь у видному місці на вулиці, щоб показати своїм сусідам та своїй спільноті, що Марш за Клімат #ClimateStrike продовжується!
 • Марш порожніх каструль: Ти можеш голосно бити у сковорідки та ронделі, але також і творити музику з вікон, балконів або на вулицях, де є багато місця у визначений час разом зі своєю громадою. Марш порожніх каструль, або іспанською Cacerolaza – це така форма вуличного протесту, на якій досягають приголомшливого ефекту по всьому світу: у Пуерто Ріко,  Лівані, Ірландії, ІсландіїКвебеку та по всій Латинській Америці.
 • Віртуальний протест: Попроси тих, хто у звичайні часи долучився б до вуличних акцій протесту, намалювати постер і сфотографуватися із ним разом з сім’єю чи друзями. Організатори можуть зробити колаж і видрукувати ці фото для того, щоб показати їх публічно. Наприклад, вони можуть виставити зображення навпроти вказаного банку чи ратуші міста з написом, у якому пояснюється, що задля громадського здоров’я люди протестують вдома. Подивися на цей віртуальний протест у Філіппінах з використанням фото голограм у 2018, на якому організатори спроєктували зображення потенційних учасників та учасниць маршу, які не змогли прийти з міркувань безпеки. Globalclimatestrike.net проводитиме тренінги про ці креативні інструменти і багато нового до квітня.
 • Подзвони, напиши імейл: Масові дзвінки, смс-повідомлення, електронні листи у свій місцевий банк або іншу установу, яка є цільовою у твоїй кампанії, можуть бути надзвичайно ефективні для досягнення результатів. Молоді протестувальники та протестувальниці зробили банки, які фінансували вугільну індустрію, цілями для своєї кампанії Moshi Moshi.
 • Шквал в соціальних медіа: Це важко, коли ти застряг/-ла вдома, але це може дати тобі більше часу на комп’ютері, щоб виявити свою креативність. Коментуй дописи про кліматичну кризу на різних цільових профілях у соціальних медіа. Зорганізуйся для скоординованого розгляду різних продуктів та брендів, які обговорюються громадськістю, для того, щоб тиснути на корпоративну ціль, або ж організуй усіх для того, щоб “зафлудити” Твіттер чи Інстаграм вашої цільової організації. Об’єднайся із іншими кліматичними активістами/-ками, які сидять вдома у різних куточках світу, і підтримай багато онлайн кампаній, які тільки розкручуються.

На вулиці

Якщо органи охорони здоров’я у твоїй країні не рекомендують обмежувати зібрання людей на вулиці, але ти все рівно переживаєш за здоров’я громадськості, є декілька креативних способів проводити менші акції безпечно з максимальним ефектом. 

 • По-перше, проводь свої акції на вулиці і подумай про те, як учасники можуть мати можливість регулярно мити руки і дотримуватися соціальної дистанції протягом усього заходу.
 • Також рекомендується, щоб відстань між людьми складала принаймні 1 метр. Можна розробити заходи, які матимуть справді потужний візуальний ефект навіть, якщо у тебе мало людей, але вони займають більше місця. Це скандування чилійських феміністів/-ок нещодавно набуло широкого розголосу у світі, і це є прекрасний приклад того, якою ефективною може бути ця тактика, якщо ретельно продумати самоізоляцію та безпечне дистанціювання і координацію.

 • Запропонуй різні варіанти участі тим людям, які хочуть залишитися вдома, як вони можуть підтримати тебе і взяти участь у твоєму заході. Тоді як невелика група може донести твій меседж цільовій установі у твоїй кампанії, наприклад, банку чи офісу місцевого політика, інші можуть підсилити твій меседж онлайн зі своїх домівок для місцевих засобів масової інформації через соціальні медіа.
 • Збирайтеся у невеликих групах для одночасних заходів у різних місцях, які є значимими для твоєї кампанії, коли лише декілька людей присутні у кожній локації. Це можна зробити на різному масштабі: в одному місті, області, регіоні чи навіть декількох країнах по світу. Подивися нещодавній приклад кліматичних активістів/-ок, які виступають проти фінансування вугілля у Японії.

NoCoalJapan@NoCoalJapan

Хоча ти і помічаєш негативний вплив змін клімату #ClimateChange кожного дня, японська компанія #Mitsubishi планує збудувати вугільну #coal електростанцію у В’єтнамі. Ось чому ці активісти/-тки зібралися тут сьогодні. Забирайтеся з Вунґ Анґ 2. #三菱商事 #MitsubishiCorp #NoCoalJapan #StopFundingCoal

 • Переведи свою кампанію в онлайн простір – якщо ти зазвичай протестуєш, роздаєш листівки на вулицях, подумай про те, щоб зібрати інформацію про свою кампанію онлайн, започаткуй або підпишися на онлайн акції, і звернися до людей, яким слід знати твою історію.
 • Covid-19, очевидно, вражає передусім людей похилого віку. Якщо ти є членом групи молодих людей, подумай про те, як ви можете підтримати старших людей у своїй громаді, які, можливо, почувають себе ізольованими і потребують спілкування.  Наприклад, молодь у Римі почала пропонувати послуги доставки продуктових товарів у своїх районах.

“Тобі за 65 і ти не можеш вийти з дому? У тебе проблеми зі здоров’ям? Ми підемо за тебе в магазин” Рим, Італія

Що далі?

Протягом наступного місяця 350.org дуже ретельно моніторитиме ситуацію, і ми інформуватимемо тебе про новини та нові рекомендації. Ми регулярно оновлюватимемо цей блог.

Ми тісно співпрацюємо із молодими активістами/-тками та групами по всьому світу для того, щоб надати усім креативні засоби і продовжувати виступати за кліматичну справедливість та розказувати ті історії, які світ мусить почути, однак ми передусім звертатимемо увагу на безпеку тих, хто є найбільш вразливими у цю кризу для системи охорони здоров’я.  Слідкуй за globalclimatestrike.net у наступні тижні для того, щоб отримати більше інформації. Якщо у тебе є ідеї щодо інших креативних онлайн заходів або ти б хотів/-ла стати волонтером/-кою і приділити час на розробку тих ідей, які ми маємо, заповни це коротке опитування і підпишись на нашу розсилку.

Будьте здорові, піклуйтеся одне про одного і не забувайте регулярно мити руки.