Пандемія вірусу COVID-19 за кілька останніх тижнів стала глобальною. Уся глобальна команда 350.org та наша команда у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії висловлює тобі свою підтримку та солідарність. Ми намагаємось розробити швидку систему громадського реагування для того, щоб разом подолати кризу, викликану пандемією, так само, як і кліматичну кризу. Соціальна справедливість набуває особливо значення у складний час непопулярних та жорстких політичних рішень. 

Недавно ми писали про те, що уряд України планує скоротити мільярди видатків на медицину, освіту, науку та культуру для боротьби з коронавірусом, паралельно захопивши й програми регіонального розвитку, під які підпадають багато проєктів з енергоефективності. Це означає, що соціально важливі сфери постраждають першими. 

Скорочення видатків бюджету не торкнеться видатків на викопне паливо чи великих промислових виробників. 

Як люди, громадяни, індивіди ми всі заслуговуємо на турботу, гідність та захист у нашій боротьбі з COVID-19, і усвідомлюємо, що для людей похилого віку, для людей з ослабленим імунітетом, для людей, які перебувають у країні нелегально, в’язнів, людей з інвалідністю та громад з низьким рівнем доходів коронавірус може становити велику загрозу життю. 

Наш колега, який перебуває у повній самоізоляції у Манілі (Філіппіни) вдало підсумував ті істини, яких ми маємо твердо дотримуватися у ці часи, ні на мить не забуваючи про кліматичну кризу, яка не стала менш нагальною навіть через коронавірус.

Соціальна солідарність настільки ж важлива, як і соціальне дистанціювання. Найкращою протидією культурі накопичення запасів товарів і постійного надмірного споживання є культура спільного використання ресурсів і наша з вами готовність поділитися своїм з іншими, коли у цьому є велика потреба. Люди, спільноти людей, сильніші за коронавірус.

 Чак Баклаґон, кліматичний активіст

350.org – глобальний кліматичний рух з десятирічним досвідом успішної організації та залучення людей у акції прямої дії і громадські кампанії. Ми щиро хочемо поділитись цим досвідом з вами для підтримки одне одного у критичний час, для сталості, витривалості та стійкості громад у часи кризи. 

Організаційні тактики для твоєї спільноти

Ми будуємо справедливі партнерства з іншими інтерсекторальними організаціями, щоб наші уряди на хвилі політичного вирішення кризи з коронавірусом не поглибили існуючих суспільної, економічної, кліматичної криз та не створили нових. Ми хочемо бачити, що фінансова допомога йде на підтримку тих, хто найбільше її потребує, хто втратили роботу чи житло, не мають змоги отримати медичну допомогу, або зазнали іншої шкоди, а не на підтримку корпоративного сектору. Така допомога не повинна поглиблювати наявну соціальну нерівність та відтягувати вирішення кліматичної кризи.

У 350.org ми віримо, що сила людей – це завжди могутня сила творення. Зараз час проявити її і домогтись справедливого людиноцентричного переходу від тих політичних систем, що стоять за кризами. Час бути великою об’єднаною спільнотою. Зараз ми не можемо вийти на вулиці для маршу чи протесту, не можемо фізично збиратися великими групами задля акцій та мобілізацій.

Але це не означає, що ми не можемо діяти! Існує так багато способів продовжувати організовуватися заради справедливого світу — дізнайся більше і поділися своїми ідеями .Наші онлайн тренінги можна знайти тут

Команді 350.org у регіоні Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії можна написати на пошту eecca@350.org

У наступні дні та тижні ми маємо можливість спробувати залишатися на зв’язку одне з одними, продовжувати боротьбу за справедливість та знаходити такі життєво необхідні рішення у ці неспокійні часи.

Криза, яка тимчасово зачинила наші домівки і кордони – це одночасно і можливість об’єднатися, підтримати та захистити одне одного на шляху до світу, якого ми прагнемо і якого справедливо заслуговуємо. Тому піклуйтеся про себе та близьких, пильнуйте себе і зберігайте здатність опиратися кризам, онлайн чи офлайн! 

 

Солідарна з вами, 

Мей Був, виконавча директорка 350.org 

P.S. А що сталося б, якщо світ так само невідкладно зреагував би на кліматичну кризу, як ми зараз реагуємо на коронавірус? Якою б була ця швидка, скоординована та колективна відповідь на кліматичний занепад? Це ті питання, які я намагаюся вирішити у цій статті.