Майже рік тому український Житомир став першим містом в Східній Європі, яке офіційно заявило про ціль 100 % використання відновлюваної енергії в енергобалансі міста щоб стати кліматично-нейтральним. Енергетичні рослини, котельні на соломі та десятки сонячних станції на дахах і як результат — енергетична відзнака від Євросоюзу.

Запрошуємо журналістів центральних і регіональних видань в одноденний прес-тур до Житомира. Відібраних учасників забезпечуємо трансфером до всіх об’єктів, харчуванням та разовою стипендією в якості добових витрат.

Перший тур відбудеться 19 квітня та стартуватиме з Києва до Житомира.

У програмі туру:

  • Одна з небагатьох плантацій міскантусу, що збереглася в Україні. Енергетична культура, яку досліджує та розвиває український вчений та біолог.

Міскантус вважається природним замінником газу, чудово “приживається” в українському кліматі та може бути використаний як ефективне паливо для котелень та навіть транспорту. У 2004-му біолог з Житомира вперше представив потенціал рослини в Україні. Яка ситуація з міскантусом зараз?

  • Міська котельня що працює на біопаливі та забезпечує теплом навчальні заклади міста.

У Житомирі зростає кількість міських котелень, що виробляють тепло з відновлюваного біопалива. Одна з них працює на соломі та обігріває школи та садочки у місті. Яка ефективність котельні, де беруть сировину і чи тепло у приміщеннях дізнаємося у працівників установи. Розповімо більше про можливості біопалива в Україні та можливі перешкоди для його вирощування.

  • Інтерв’ю з мером міста про плани Житомира у досягненні 100% відновлюваної енергії в енергобалансі

Що змінилося у місті після гучної заяви про ціль переходу на 100 % використання ВДЕ до 2050 року. Інноваційні проекти з побудови СЕС та залучення іноземних інвестицій у місто.

  • Сонячна електростанція у домашньому господарстві, встановити яку власникові допомогла обласна влада.

СЕС встановлена жителем Житомира завдяки одній із перших в Україні регіональних програм підтримки “зелених домашніх” господарств. На сьогодні таких домашніх станцій близько 60-ти у Житомирі та поблизу.

  • Екскурсія до Ботанічного саду

80-ти річний сад, що охоплює 35 гектарів та вміщує понад півтори тисячі видів рослин. Чорні лебеді та альпійські галявини вас приємно порадують

Реєстрація для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/pJPR1LKbWBc0HXt93

Кінцевий термін подачі заявок: 12 квітня 12:00.

Після реєстрації відібраним учасникам буде повідомлено всі логістичні та організаційні деталі. Для телебачення передбачено участь журналіста та оператора.


Контакти для уточнень та зв’язку:

Маргарита Мостова медіа-координаторка 350.org EECCA в Україні

099 92 99 794, ritamostovaya@gmail.com