Йдеться про матеріали на сайтах Поділля News та Обозреватель http://tiny.cc/4uhsdz та http://tiny.cc/x0hsdz.

У матеріалі «У Хмельницькому школярів примусово зігнали на екологічний страйк», що вийшов на сайті podillyanews.com, містяться порушення стандартів достовірності та балансу. Джерелом інформації є акаунт місцевого активіста в соціальній мережі. В матеріалі йдеться про те, що дітей привели на протест за розпорядженням департаменту освіти, проте позиція (спростування чи підтвердження) департаменту чи вчителів відсутня. Також відсутня і позиція організаторів акції. Це свідчить про порушення стандарту балансу думок. Відповідно, даний матеріал є незбалансованим та містить сумнівне джерело інформації.

Подібні порушення містяться і в матеріалі «”Театр абсурда!” В Хмельницком школьников согнали на фейковую забастовку. Видео» на сайті «Обозреватель». Окрім цього, сайт «Обозреватель» додав оціночні судження і надмірну емоційність у заголовок, що є порушенням етичних норм журналістики.

Ми не робимо висновку, правдива ця новина чи ні, а фіксуємо порушення журналістських стандартів у кожному окремо взятому матеріалі.

Медіаекспертка ІМІ, керівниця аналітичного відділу ІМІ Олена Голуб.