Уряд планує скоротити мільярди видатків на медицину, освіту, науку та культуру для боротьби з коронавірусом. Паралельно захопивши й програми регіонального розвитку, під які підпадають багато проектів з енергоефективності. Про це повідомляють депутати Парламенту Олексій Гончаренко та Інна Совсун.

У розпал пандемії, планують урізати видатки на підвищення кваліфікації лікарів, повідомляє народна депутатка Інна Совсун. Окрім цього, згідно з оприлюдненими даними, на 7 мільярдів гривень планують скоротити видатки на розвиток культури. Також більш ніж 5 мільярдів гривень планують вилучити з напрямків розвитку освіти та науки. Про це написала екс-міністерка освіти та науки Ганна Новосад. 

Повідомляється також, що видатки на силові органи суттєво не зменшаться. Так само, як і на субсидування вугільної сфери.

Нагадаємо, що з 2017 по 2019 роки уряд влив більше 5 млрд гривень у підтримку збиткових вугільних підприємств, які за заниженою ціною продають вугілля приватним електростанціям. Рахункова палата вже вказувала на неефективність витрачання цих коштів на прямі субсидії вугільної промисловості. 

Замість того, щоб скорочувати видатки на енергоефективність, освіту, науку та культуру, варто скорочувати видатки на субсидування викопного палива! Натомість, необхідно вкладати кошти в розвиток відновлюваної енергетики. Адже, через декілька років Україна може стикнутися з соціальним та економічним колапсом не лише внаслідок вірусу, а перш за все, внаслідок застарілої та недієздатної енергетики. На жаль, останні кілька місяців політика уряду блокує розвиток “зеленої” енергетики, про що говорять інвестори та експерти. 

Ми вважаємо, скорочення видатків на культуру, освіту та науку неприпустимим кроком, що може відкинути розвиток України на роки назад. Переформатування держбюджету має відбуватися з урахуванням соціальної та екологічної справедливості, державних інтересів та розвитку сталої відновлюваної енергетики. 

Україна має взяти Новий Зелений Курс за основу розвитку, як це роблять зараз інші країни (Green New Deal), щоб убезпечити своє майбутнє, соціальну та екологічну справедливість.