7 та 8 вересня українські міста стануть частиною всесвітньої акції “Дій за Клімат”, метою якої є об’єднання зусиль кожної країни та міста у протидії кліматичним змінам. Хвиля кліматичної мобілізації пройде на 5 континентах, очікується понад 500 заходів, 17 з яких відбудуться в Україні.

З кожним роком гідрометеорологи фіксують все більше природних катаклізмів, що відбуваються по всьому світу. Липень 2018-го встановив 118 температурних рекордів. В Україні повені, пожежі та екстремальні температури зустрічаються все частіше. Як приклад,  аномальна спека та пожежі на півдні країни , і руйнівні затоплення в Києві та на заході.
Науковці невпинно доводять – збільшення небезпечних погодних явищ є наслідком зміни клімату. Чим більше людство спалює нафти та газу, тим сильніше нагрівається планета через парниковий ефект. Тож, цього вересня країна стане учасницею Всесвітньої кліматичної мобілізації країн «Rise For Climate»( укр. Дій за Клімат).

7 вересня о 10:30 у прес- центрі УНІАН ( вул. Хрещатик, 4)  відбудеться прес- брифінг на тему: “Українські міста заявляють про перехід на відновлювану енергетику щоб зберегти клімат”. У заході візьмуть участь мери трьох міст та експерти міжнародної кліматичної організації 350.org. В рамках брифінгу мери публічно заявлять про амбітну ціль – 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року в своїх містах. Також вони поділяться першими перемогами та змінами у енергетичній сфері.

Об 11:45 біля стін КМДА мери, спільно з активістами стануть учасниками вуличного перформансу  “Дій за Клімат_Київ”. Під час акції організатори візуалізують бачення Києва, як міста, що живиться від відновлюваних джерел енергії,  та не потерпає від кліматичних аномалій. Метою киян є чітка вимога до місцевої влади невідкладно реалізовувати кліматичну стратегію міста та переходити на відновлювану енергетику.

До Києва завітають сотні людей з різних областей на міжнародний кліматичний форум “Енергія Змін PowerShift UA 2018” (7-9 вересня  на ВДНГ). Мета форуму – пошук рішень для сталого розвитку кожного міста. Організатори забезпечують платформу для взаємодії профільних експертів, представників бізнесу, влади та ЗМІ, активістів, стартаперів, екосвідомих громадян. Учасники визначатимуть  яким буде 2050 рік .

Паралельно в 16 українських містах відбудуться локальні активності, приурочені до глобальної кліматичної мобілізації.  Панельні дискусії з владою, вуличні лекторії, арт флешмоби та веломарші прокотяться хвилею по країні. Офіційно свою участь у світовій акції зареєструвало вже 17 міст та містечок: Київ, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Хмельницький, Львів, Полтава, Чортків, Кременчук, Рівне, Черкаси, Запоріжжя, Вінниця, Житомир, Одеса, Миколаїв, Диканька, Чернівці.

Заплановані події:

Детальнішу інформацію про акції у містах  читайте на FB сторінці організаторів – 350. org -Україна .

Контактна особа:  Медіа- координаторка акцій “Дій За Клімат” в Україні Маргарита Мостова, ritamostovaya@gmail.com, +3 80 99 92 99 794