Вінницю можна назвати першим SMART-містом України, що розвиває європейські технології. Електронне самоврядування, інтеркультурна стратегія розвитку, сталий транспорт, відновлювана енергетика та багато екоініціатив, що можуть стати прикладами для наслідування в інших містах. Розуміючи світовий тренд адаптації міст до змін клімату, у Вінниці реалізують чудові ініціативи, та можуть стати першим кліматично нейтральним містом країни.

Українська кліматична мережа спільно з міжнародною кліматичною організаціює 350.org запрошують журналістів центральних і регіональних видань в одноденний прес тур до Вінничини. Відібраних учасників забезпечуємо трансфером до всіх об’єктів, харчуванням та компенсуємо витрати на доїзд до Вінниці.

Тур відбудеться 28 травня. Відвідаємо найцікавіші об’єкти міста і його околиць.

У програмі туру:

У Вінниці є унікальна програма розвитку громадського транспорту, як альтернативи приватним авто, що забруднюють місто. Особлива увага — велосипеду. 36 велопарковок по місту для вінничан, велосипеди для міської ради, електробайки, та душі для велосипедистів-чиновників. У турі поспілкуємося зі справжнім Містером-вело Вінниці — Андрієм Сорокіним. Це фахівець Департаменту енергетики та транспорту, який реалізує сміливі транспортні рішення у місті.

  • Найбільший в Україні завод з виробництва сонячних панелей у Вінниці

У лютому цього року у Вінниці введено в експлуатацію перші потужності заводу з виробництва сонячних панелей Kness PV. Це унікальне підприємство, яке поки не має аналогів в Україні та в більшості країн Європи. Надзвичайна річна потужність, 5 млн євро інвестицій та десятки нових робочих місць для місцевих. Все це не лише створює сприятливий інвестиційний клімат для міста, а й здешевлює вартість обладнання для тих, хто вирішує перейти на відновлювану енергетику. Поспілкуємося з персоналом нового заводу та побачимо на власні очі процес виробництва панелей.

На околиці Вінниці досі функціонує старий полігон відходів, що побудований ще 37 років тому та у 2000-х загрожував великою екологічною катастрофою для області. Зараз на полігоні не тільки сортують відходи “вручну”, а й добувають біогаз із гір сміття, трансформують в електроенергію для містян. На стадницькому полігоні діє одна із небагатьох електростанцій на звалищному газі. Біогаз, як альтернативне джерело палива, менш розвинений в Україні, у порівнянні з “стимульованими” державою СЕС та ВЕС. Хоча переробка відходів і енергонезалежність неабияк на часі для країни.

  • Розвивати екологічність модно, корисно, та чи вигідно?

Як українським містам бути енергонезалежними, еко-дружніми та економічно привабливими? За чаєм поговоримо про досвід і плани Вінниці з представниками міської ради, експертами Української кліматичної мережі та міжнародного руху 350.org.

Реєстрація для участі за посиланням: https://forms.gle/615SbsxwJgnLKBXh9

Кінцевий термін подачі заявок: 20 травня 12:00.

Після реєстрації відібраним учасникам буде повідомлено всі логістичні та організаційні деталі. Для телебачення передбачено участь журналіста та оператора.


Контакти для уточнень та зв’язку:

Маргарита Мостова медіа-координаторка 350.org EECCA в Україні

099 92 99 794, ritamostovaya@gmail.com