Програма, ініційована 350.org-Україна, вже стартувала 21 лютого на тренінгу у Миколаєві та продовжуватиметься протягом 8 місяців – до вересня 2019-го. На перший ознайомчий тренінг завітали активісти з 10 міст, аби навчатися веденню інформаційних і адвокаційних кампанії, реалізації власних проектів у містах, що наближають громади до переходу на 100 % відновлюваної енергії (ВДЕ). Більше про програму “Активуй Енергію”, її основні цілі та завдання читайте у матеріалі за посиланням.

Основними темами тренінгу стали питання зміни клімату у містах, роботи міжнародного кліматичного руху 350.org в Україні, досягнення справедливого переходу міст на 100% ВДЕ, навички ведення кампаній громадського впливу та ключі до успішного формування команди міської громадської ініціативи.

Місцевих активістів навчали професійні лідерки українського та міжнародного кліматичного руху  – Інна Дацюк, Юлія Мельник та Ірина Сопільняк з 350.org EECCA, а також гуру неформальної освіти без кордонів та обмежень, тренерка-фасилітаторка Наталка Трамбовецька з “Інша Освіта” .

Нам додає наснаги бачити у складі цьогорічних учасників програми “Активуй Енергію” нові та вже досвідчені міста: Кременчук, Миколаїв, Полтава, Вінниця, Житомир, Львів, Черкаси, Хмельницький, Чернівці та  Київ. Активісти сформували свої нові та амбітні 9 груп. Вся команда 350.org Україна сподівається, що кожен учасник/ця із цих міст невдовзі створить власну успішну кампанію, що розвиватиме їх містечко нейтральним до змін клімату.

Учасник тренінгу в Миколаєві, Максим Михайлик аргументує свою участь у “Активуй Енергію” так:

“У вересні 2018 Львів підписав меморандум з 350.org – Україна про поступовий перехід міста на 100 % відновлювальних джерел енергії. Задля швидшого досягнення мети робимо все, щоб зростати у кліматичному активізмі. Працюючи разом над здійсненням енергетичних трансформацій – змінимо ситуацію у Львові, а не клімат” – зазначив Максим на сторінці своєї організації у соц.мережі.

Програма “Активуй Енергію 2019”  – це серія вебінарів, навчальних зустрічей, менторських сесій та міні – грантів для місцевих екологічних організацій з усієї України. Ми будемо підсилювати ресурсно, навчати та розвивати екологічні ініціативи з різних куточків України для пришвидшення справедливого енергетичного переходу на 100 % ВДЕ у кожному місті країни.

Підсилюємо громадський вплив на місцях!

Контакти:
Інна Індутна  – координаторка 350.org по залученню людей в регіоні СЄКЦА, inna@350.org