Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Тож, якщо ви дотримуєтесь карантину та залишились працювати вдома, у вас, скоріш за все, виникає питання як це робити ефективно. 

Ефективно працювати вдома — це мистецтво, яке можна опанувати і ми розкажемо як. Команда 350 має значний досвід в роботі віддалено і сьогодні розкриємо наші секрети про те, як бути ефективними в цей складний час. Більшість з наших порад відома тим, хто працює дистанційно. Але, ми сподіваємось, може стати у пригоді новачкам та систематизувати підхід до роботи у нових умовах.

Працюючи віддалено ваша команда має залишатися єдиним організмом, постійно підтримувати зв’язок, обговорювати важливі питання для того, щоб кожен та кожна відчували себе причетними до справи над якою ви разом працюєте. Саме тому необхідно створити умови для комфортної домашньої атмосфери в робочому режимі.

Все що вам потрібно — це відповідальність, бажання добре виконувати свою роботу, трохи самодисципліни, комп’ютер з підключенням до інтернету та зручне робоче місце.

Робоче місце. Важливо заздалегідь перевірити чи надійно інтернет працює, адже тепер це ваш основний зв’язок з колегами та світом. Облаштуйте “нове” робоче місце: зручний стілець, стіл, мінімум речей, ноутбук, ручка та блокнот (за бажанням). Тоді, коли ви будете заходити у цей простір ви будете автоматично налаштовуватись на роботу.

Встановіть чіткий робочий графік на день. Робота вдома може затягувати: часто виникає бажання почати працювати пізніше, або затриматись на довше. Тому важливо вирішити для себе, що ви працюєте виключно в чіткі години та попередити про це колег. Обов’язково збережіть годинку для обіду та перепочинку. Завдяки короткому відновленню, ви з новими силами та свіжими думками поринути в робочі задачі. А зайві 1-2 години, які ви не втратите на поїздку до офісу можна використати на те, на що завжди не вистачає часу — приготування нової цікавої страви, цікаву книгу, серіал, домашній воркаут чи гру на піаніно. 

А тепер про задачі. Складіть список задач на день, тиждень. Науковці кажуть, що найбільш ефективний мозок у першій половині дня, а найскладніша задача для мозку – це розставити пріоритети. Тому краще зробити це саме зранку – скласти список справ. А вже далі їх почергово виконувати. Важливо не тримати всі справи в голові, бо так лише впусту втрачається енергія. Краще після виконання однієї задачі заглядати у свій план, щоб взятися за нову. За бажання можна використовувати Trello, Asana чи інші програми для зручного планування. Це допоможе вам бути сфокусованими, не переключатись на хатні справи або перегляд фільмів. У книзі Девіда Рока “Твій мозок у роботі” є чудові наукові поради про те, як підвищити свою ефективність, але не тиснути на себе і любити свою роботу. 

Визначте із колегами канали для комунікації. Ми використовуємо Slack для коротких повідомлень і електронну пошту для довгих та інформативних. Для командних зустрічей краще скористатись платформою Zoom, яка є зручною як для дзвінків 1 на 1, так і для більшої кількості учасників/ць. Можна розпочати дзвінок із персонального питання, щоб налаштуватися на позитивний лад. Варіанти запитань:  “Що або хто підтримує вас у цей складний час?”, “Які позитивні сторони карантину?”, “Який останній класний фільм дивилися?” та інші.

Інновації – це креатив плюс дисципліна. Якщо хочете бути креативними на онлайн розмовах – заплануйте це. Користуйтесь Google Calendar, плануйте усі розмови та активності завчасно, приходьте на дзвінки рівно о встановленій годині, готуйте план розмови та свої ключові повідомлення заздалегідь.

Концентрація уваги. Вимикайте соц.мережі та телефон, якщо в цьому немає потреби для виконання робочих задач. Така дія допоможе вам сконцентруватись та не відволікатись від робочих задач. 

Попіклуйтесь про своє тіло. Якщо в офісі вам було не зручно виконувати вправи для розслаблення спини та шиї, то зараз зірковий час для 15 хвилинної зарядки, вправ з еластичним еспандером чи йоги. А ще не забувайте пити вітаміни, 1,5-2 літри води, провітрювати кімнату та посміхатись.  

Не забувайте про інші приємні справи: щоб любити свою роботу і не вигорати, важливо не забувати про баланс робота/сім’я/друзі/відпочинок/творчість. На час карантину ми маємо більше можливостей:

  • гарно проводити час з родиною;
  • пограти в давно забуті шахи чи шашки чи, навіть, крокодила;
  • зробити піжамно/винно/какао вечірку по Zoom чи Skype;
  • влаштувати соло хіп-хоп чи сальса-вечір у власній кімнаті;
  • посіяти зелень і спостерігати як швидко вона росте (3 тяк ижні якраз вистачить 😉
  • почати нарешті малювати чи вчити англійську (іспанську, японську, грецьку, арабську) мову, на яку завжди не вистачало часу.

Створіть разом з колегами таку робочу культуру, яка додає легкості та гнучкості та на максимум вмикає вашу ефективність: маленькі святкування успіху та спільне визнання якісно зробленої роботи, амбітні та надихаючі цілі, вчасний та запланований правильний зворотний зв’язок,  персональна підтримка у команді, повага до вашого робочого часу та зон відповідальності, чіткість очікувань та справедливості оцінювання результатів. 

І найголовніше – любіть свою роботу та надихайтесь нею!

Час карантину – це можливість для саморозвитку. Це час, щоб краще пізнати себе, своїх близьких, полюбити творчість і просте життя та змінити свої звички на більш дружні до довкілля.