Проти відомої екологічної активістки та керівниці екологічної громадської організації “Экозащита” в Калінінграді (РФ)  – Олександри Корольової, відкрито п’ять кримінальних справ (більше про ситуацію тут).

Фото: ecodefense.ru

Як стало відомо її колегам, справи були відкриті 30 травня 2019 року. Всі справи відкрито за нібито ухилення від виконання судового рішення згідно Кримінального кодексу Росії. Максимальне покарання за цією статтею до двох років позбавлення волі. Як повідомляє “Экозащита” на своєму сайті, всі справи є прямим продовженням санкцій, які були накладені на організацію через внесення до російського реєстру «іноземних агентів».

Від імені міжнародної кліматичної організації 350.org, що працює в регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії (серед країн регіону є Російська Федерація) закликаємо судову владу Калінінградської області залишатися неупередженою та об’єктивною у справах Корольової. А всіх залучених до заяви і відкриття судових справ щодо екоактивістки припинити кримінальне переслідування, утиски Олександри Корольової та її організації в Калінінграді. Екологічні громадські організації є неприбутковими установами, та за установчими документами діють виключно в інтересах суспільства і народу. Створені задля відстоювання екологічних прав та інтересів громадськості. 

Команда 350.org солідарна з позиціями екологічних та кліматичних організацій, що відстоюють права людей за чисту, безпечну відновлювану енергетику, законними методами протидіють будівництву нових вугільних, атомних станцій в регіоні СЄКЦА, та не підтримують нових проектів пов’язаних з викопним паливом.

Міжнародна спільнота визнала зміну клімату, що спричинена викидами СО2 внаслідок згорання викопного палива – найбільшою екологічною загрозою людства. Понад 200 міст світу взяли вектор на енергетичний перехід від викопного палива до 100 % використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Більшість країн світу мають цілі до 2050 року по повному згортанню атомної та вугільної галузей. Енергетичний перехід на 100 % ВДЕ вже відбувається і є невідворотним для запобігання катастрофічних наслідків зміни клімату у кожній країні. 

Ціль з використання відновлюваної енергетики є сьомою у загальному переліку 17 цілей сталого розвитку, прийнятих ООН. Ці цілі визнали всі незалежні держави світу. А скорочення викидів парникових газів, зокрема від вугільних та атомних станцій, передбачено Паризькою кліматичною Угодою, підписантом якої є і Російська Федерація. Тому, закликаємо прогресивних та відповідальних представників місцевої та національної влади Російської Федерації відстояти права “Екозащиты”, яка відстоює право росіян(ок) на чисте та безпечне довкілля та перейти на “зелену сторону” екологічних цінностей.

Команда 350.org СЄКЦА визнає судове законодавство Росії та її судову владу об’єктивними та неупередженими і водночас такими, що мають захищати права громадян на безпеку та вільне волевиявлення. Водночас наголошуємо, екологічна і кліматична безпека країни має бути одним із пріоритетів держави, адже мова йде про добробут майбутніх поколінь та здоров’я нації. 

Вугільні та атомні електростанції ставлять всі країни у залежність від викопного палива, створюють соціальну нерівність та конкуренцію за енергоресурси. А також визнані як основні забруднювачі атмосфери парниковими газами.


Довідково: у липні 2014 року Міністерство юстиції РФ внесло «Экозащиту» в реєстр «іноземних агентів», згідно з актом відомства, через кампанію проти будівництва атомної станції в Калінінградській області. Екологи переконали ряд інвесторів не вкладати кошти в проект небезпечної АЕС і будівництво зупинилося. 

«Экозащита» є однією найпотужніших і досвідчених екологічних організацій в Росії – заснована в 1989 році, в даний момент її члени працюють в Москві, Калінінграді і Кузбасі. Організація дотримується принципів ненасильництва, не бере участі в політиці, не приймає коштів від держави і великого бізнесу. Виступає проти негативних наслідків видобутку вугілля, будівництва АЕС і ввезення в Росію ядерних відходів. Підтримує проекти з висадки зелених насаджень і екологічну освіту.