Меморандум про співпрацю між міжнародною неурядовою організацією 350.org та міським головою задля досягнення цілі 100 % ВДЕ у місті до 2050 року

Меморандум важливий тим, що вперше підкреслює політичне рішення влади міст про наміри переходу на 100% енергії з відновлюваних джерел та відводить важливу роль громадськості у цьому процесі.

Меморандум – це не технічний план з переходу на 100% ВДЕ, кліматична стратегія чи бюджетна програма, хоч і передбачає розробку усіх згаданих документів. Він не містить і не повинен містити технічних деталей здійснення такого переходу, оскільки наша роль як громадськості – каталізувати та прискорити процес розробки сценарію переходу, а технічні умови мають розроблятись експертами.

Меморандум – це перш за все, офіційне визнання фактичного чинного суспільного запиту про перехід на чисту та загальнодоступну енергію з відновлюваних джерел, яка не шкодить довкіллю. Це моральна та громадська відповідальність локальних керівників міст щодо процесу переходу міст на 100% ВДЕ. Це ініціатива широкої громадськості міст, підтримана акціями у 17-и містах України. Це початок великої національної кампанії про перехід на 100% ВДЕ міста за містом і до амбітного національного лідерства по переходу України на 100% ВДЕ на рівні керівників країни, галузі та розробки відповідного законодавства.