Привіт,

Мене звати Іра, я діджитал кампейнерка міжнародної кліматичної організації 350.org в регіоні Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія, а також редакторка цього нового, щомісячного інформаційного дайджесту.

Я відібрала для тебе найцікавіші новини про кліматичний рух зі всього світу, які включила в дайджест “Світ без викопного палива”. Бажаю приємного читання, а якщо тобі сподобались наші новини, чому б не поділитися ними зі своїми друзями та подругами?

Ірина

Можливо, ти пропустив(-ла)

Активісти та активістки заблокували загальні збори правління європейського банку HSBC у Великобританії. Вони продовжують свою тривалу кампанію із закликами до банку взяти на себе остаточні зобов’язання з припинення інвестицій у вугілля. Банк HSBC уже провів дивестиції, однак продовжує фінансувати видобувну галузь у В’єтнамі, Бангладеші та Індонезії. Ці країни мають надзвичайний потенціал відновлюваної енергетики та серйозні проблеми з забрудненням довкілля.

Натомість, південноафриканський банк Nedbank минулого тижня підтвердив, що повністю відмовляються від фінансування електростанцій, які працюють на вугіллі. Цей крок є результатом багатьох екологічних кампаній місцевих груп. Nedbank є одним із найбільших постачальників фінансових послуг в Африці, дехто називає це “переломним” моментом для сфери викопного палива.

Шкільний страйк в Нью-Делі. Фото: Гіта Бхаргава.

У цей же час на повну розгорнулися шкільні страйки у Великобританії, Індії та Бразилії. За закликом дітей батьки знаходять все більше способів підтримати цей рух. Тисячі батьків написали відкритого листа, опублікованого у газеті Ґардіан, і ти теж можеш підписатися під ним. В Україні Всесвітній страйк молоді проти глобальної зміни клімату відбудеться 24 травня. Останній дзвоник – останній шанс щось змінити!

Члени(-кині) організації “Незаплямована наука” святкують зобов’язання. Фото: Рік Ландер

А в Шотландії благодійна організація, що проводить Единбурзький міжнародний фестиваль науки, оголосила, що більше не прийматиме фінансування від нафтогазових та вугільних компаній. Дана позиція стала важливим прецедентом, оскільки підставою для рішення відкрито назвали зміну клімату. Провідні шотландські організації розривають зв’язки з нафтовими, газовими та вугільними компаніями, оскільки видобуток та використання викопного палива посилює кліматичну кризу.

Встановлення малих наземних сонячних станцій в Україні під загрозою. Коаліція громадських організацій 100% ВДЕ в Україні подала офіційне звернення до ключових сторін процесу із закликом відмовитися від підтримки запропонованої Міненерго правки та повернути можливість встановлювати за спрощеною процедурою СЕС потужністю до 50 кВт.

Учасники(-ці) прес-туру разом з мером міста Житомир. Фото: Дмитро Панков

19 квітня команда 350.org-Україна та Української Кліматичної Мережі відправилася у прес-тур до Житомира – першого українського міста, що офіційно планує перейти на 100 % відновлюваної енергії до 2050 року. Читайте детальніше про те, як рухається місто до поставленої мети – 100% ВДЕ у 2050 році.

І деякі важливі новини зі сфери відновлюваної енергії: За перші 3 місяці нового року в Україні ввели в експлуатацію більше сонячних та вітроелектростанцій, ніж за весь 2018 рік. Частка ВДЕ в загальному виробництві електроенергії країни склала рекордні 2,24%.В Індії у 2018 році було встановлено 74% нових енергопотужностей відновлюваної енергетики. Норвезький національний фонд добробуту має намір вкласти мільярди у сонячну та вітрову енергетику.

Аудіо інтерв’ю

Леві-Рапопор стає на чолі шкільного страйку в Лондоні. Фото: ВВС

Послухай, як 17-літня активістка Ноґа Леві-Рапопор розповідає свою історію організації шкільних страйків у Лондоні. Лінк тут (запис англійською мовою).

Відео для перегляду

У цьому відео Ірина Ставчук, виконавча директорка центру екологічних ініціатив “Екодія” розповідає на TEDx Kyiv 2018 про те, що відбувається з кліматом на планеті і як ми можемо діяти, щоб зупинити катастрофу.

Ось і все цього разу. Я повернусь за місяць із новими історіями про “Світ без викопного палива”. Якщо тобі сподобався цей дайджест, поділися ним з другом або подругою!