Привіт  

Після нещодавніх новин про те, що кількість часток СО2 на мільйон в атмосфері Землі досягла критичної цифри 415, стало зрозуміло, що зараз людству вкрай необхідні зміни. Ми знаємо з історії, що зміни творять люди. Дайджест цього тижня зосереджений на активних локальних групах, які створюють реальні зміни на місцях.

Приємного читання

Ірина

Фото: Кетлін Леі Лімайо. Молоді кліматичні лідери з Філіппін зустрічаються в Манілі для підготовки до майбутніх шкільних ударів 24 травня.

 

Можливо, ви пропустили

На Філіппінах студентські кліматичні організації з трьох островів зібралися у столиці країни Манілі для спільного одноденного заходу, щоб поділитися навичками та спланувати майбутні глобальні шкільні страйки 24 травня. Подібна підготовка відбувається по всій Європі, Азії, Латинській Америці, Північній Америці, Африці до понад 700 страйків у 94 країнах наступної п’ятниці.  Батьки дітей у всьому світі все більше і більше відкрито підтримують молодь у різний спосіб, як ось цей відкритий лист у газеті Ґардіан.

Фото: Оленка Ангелова. Шкільний кліматичний страйк в Києві

24 травня в Україні пройдуть шкільні страйки на захист клімату у 8 містах Київ, Одеса, Запоріжжя, Львів, Харків, Рівне, Кривий Ріг, Миколаїв. Приходь на акції у своєму місті – підтримай молодь України!

Кілька тижнів у Лондоні тисячі людей протестували, вимагаючи від уряду рішучих заходів для збереження клімату планети. Голоси людей було почуто: Британія та Ірландія оголосили екологічні та кліматичні зміни невідкладною проблемою. Окрім цього, Уельський та Шотландський уряди також оголосили “надзвичайну ситуацію”, разом із десятками селищ та міст, включаючи Манчестер і Лондон.

Фото: Андрій Крепких. Підписання меморандуму між Міністерством Екології та 350.org

А в Україні в переддень Дня клімату, Міністр екології та природних ресурсів України публічно підписав меморандум про співпрацю з організацією 350.org в регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Цим меморандумом було закріплено співпрацю у сфері протидії зміні клімату в Україні. Текст меморандуму тут.

Новообраний президент Індонезії оголосив про плани перенести столицю країни з Джакарти, яка поступово занурюється під воду і якій загрожує підняття рівня світового океану. За оцінками служби BBC News, до 2050 року 95% північної Джакарти може опинитися під водою.

У Новій Зеландії, зокрема в столиці Веллінгтоні та другому за населенням місті Данідіні, відбулися імпровізовані “перегони”, у яких місцеві банки конкурували, щоб прийти першими до повної відмови від викопного палива. Організатори заходу закликають справжні банки зробити те ж саме і припинити фінансувати викопне паливо.

Фото: 350 350 Aotearoa

Місцева група активістів (-ок) “Гайдельберґ без викопного палива” здобула велику перемогу у дивестиціях минулої п’ятниці. Це Німецьке місто взяло на себе зобов’язання більше ніколи не інвестувати у вугілля, нафту чи природний газ.

Фото: Fossil Free Heidelberg

Природний газ. Гру завершено:  У понеділок активісти та активістки заблокували 25 щорічну конференцію з природного газу в Амстердамі, на яку з’їхалося понад 500 компаній індустрії викопного палива. За допомогою різноманітних тактик, активісти (або ж “газ-тивісти”) успішно не дали провести відкриття у перший же день: “гру завершено” для газової індустрії.

Фото:Twitter, @Flame_Over_

Для перегляду 

Перегляньте відео “5 способів, як підтримати шкільні страйки за клімат”

Ось і все цього разу. Я повернусь за місяць з новими історіями “Світ без викопного палива” з усього світу.