Вітаю друзі, я представляю міжнародну кліматичну організацію 350.org. Я чесно старанно готувала свій виступ на слухання з цифрами, посиланнями на документи та країни. Але сьогодні сталась одна пригода і тепер я буду говорити емоційні речі.

Вночі поверталась із Танзанії наш літак потрапив у шторм. Шалена турбулентність та підкидання, як на трасі “Кобеляки – Дніпро”. В літак влучила блискавка. Так от після цього прийшла чітка аналогія ситуації в літаку зі змінами клімату. Друзі, ми вже всі з вами в зоні турбулентності! І на цьому борту не важливо у кого скільки грошей та влади, якщо він розіб’ється. Але багато можливостей впливати на ситуацію у капітанів літака та інженерів.

Бо ми можемо літак настільки технічно розвинути, та так ним вміло керувати, що ніякі шторми йому будуть не страшні. По аналогії ми можемо настільки розвинути генерацію та накопичення чистих джерел енергії, що не дійдемо до точки неповернення в питаннях змін клімату.

Також політичні лідери, менеджери країни можуть приймати стратегічні та сміливі рішення, управляти красиво країною. А тепер трохи фактів та цифр: 84% викидів СО2 від споживання енергії викопного палива. Температура на планеті зростає і з 2 градусів, а в деяких країнах вразливих і з 1.5 почнуться непоправні зміни.

Тому нам потрібен:

  • тотальний якісний енергоменеджмент,
  • енергетичне планування, що скоротить споживання енергії,
  • інвестиції в енергоефективність.

І ми маємо технічну можливість перейти на 100% ВДЕ до 2050 року.

Ми вже маємо приклад Житомира першого міста у Східній Європі, який нещодавно підписав меморандум з 350.org та заявив про ціль перейти на 100% до 2050 року. Більше таких міст та управлінців! Для цього треба лише усвідомити що ми всі на одному борту. Брати на себе відповідальність, приймати сміливі рішення, робити свою роботу якісно та красиво, об’єднувати зусилля та будувати стійку енергетичну та кліматичну політику, щоб досягти 100% відновлюваної енергії до середини століття.

Дякую


Довідка: 350.org – це міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою привернення уваги широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2 — одного з парникових газів.

Організація заснована американським екологом і публіцистом Біллом Мак-Кіббеном. Її назва бере свій початок з дослідження вченого NASA Джеймса Хансена, який встановив, що концентрація 350 ppm (часток на мільйон, чнм) оксиду вуглецю (IV) в атмосфері — це безпечна верхня межа, вище якого неминучі катастрофічні зміни клімату. На червень 2018 року цей показник становить 411,17 pm, що вимагає невідкладних дій по протидії зміні клімату.

«350.org» досягає своєї мети за допомогою проведення різних екологічних акцій по всьому світу. Наступна глобальна акція «Дій за клімат» запланована на 8 вересня 2018 року. У акції візьмуть участь глобальні та національні організації, що працюють у сфері протидії змінам клімату та енергетичному переходу на 100%ВДЕ. Детальніше про акцію: https://ru.riseforclimate.org

В Україні та регіоні Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії 350.orgпроводить кампанію «Міста для Життя», у рамках якої підписано даний меморандум та Програму кліматичного лідерства «Активуй енергію». Інформація про кампанію та Програму: cityforlife.org350.Україна350.org Eastern Europe, Caucasus and Central Asia

Також 350.org є учасником національної коаліції ГО «Енергетичний Перехід», метою якої є перехід України на 100% ВДЕ до 2050 року.


Для додаткової інформації звертайтесь:

Ірина Сопільняк, комунікаційна менеджерка (діджітал кампейнерка) 350.org в регіоні
СЄКЦА
iryna.sopilniak@350.org  +380502478770