У суботу З червня з 7 до 22 години команда з кампанії “Міста для життя”, найбільшої подільської спільноти “Подоляночка” та Самосад, локального бізнесу і громадськості створять новий куточок для відпочинку та проведення соціально-культурних подій.

Організатори разом з волонтерами посадять дерева і квіти, приберуть та облаштують територію для проведення заходів, встановлять велопарковку та навіть  сонячну електростанцію, яке буде акумулювати енергію для системи освітлення скверу.

“Насправді всі міста у світі мають схожі проблеми, пов‘язані зі змінами клімату. Їх відмінність лише у швидкості, системності та реалізації рішень у цьому напрямку. Ми вже маємо приклади того, як міста світу реалізують стратегії пом’якшення та адаптації до змін клімату.  Настав час перейти від слів до дій та змінити реальність, поки вона не змінила нас та наше середовище”, – Світлана Романко, кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.

“Проект Самосад – це яскравий вияв того, як люди самі продукують радість для себе і оточуючих,  не чекаючи допомоги від влади.  Вони самі прикрашають свої місто і створюють фундамент на майбутнє, але кожному з нас і місту теж потрібні вода, енергія і гігієна і для початку бажання допомогти, а не руйнувати. Бажання долучитися, а не критикувати.
3 числа долучайтеся до команди Самосаду і ви тоді справді відчуєте, це місто своїм, тому що ви творили його своїми руками”, – Соня Сотник, українська радіоведуча та співачка.

Брифінг для журналістів відбудеться о 12 годині (толока та робота майстерень) та о 19 годині (офіційне відкриття) на території оновленого Самосаду за адресою вул. Спаська, 15.

З 19 до 22 години відбудеться святкове відкриття нового соціально-культурного осередку:

– акустичний концерт разом з Ігорем Грохоцьким, переможцем 4-го сезону “Голосу Країни”, Анваром Азізовим.

– ярмарок – краудфандинг за підтримки Едакая Фря, Dvoira Shelestovich та Надя Антонець.

Енергію для вечірки забезпечують Екодія, які встановлять зранку сонячні панелі.

“Самосад – це не лише земля і рослинки. Це не лише організація процесу садження рослин і планування. Це набагато більше, ніж зібратися, подружитися і домовитися. Це розширення меж своєї відповідальності. Ті, хто роблять Самосад, взяли відповідальність не лише за свої квартири. Вони вийшли на вулицю. І це дуже хороший приклад простої ідеї. Я впевнений, що вона буде поширюватись в головах інших людей. Бо ця ідея елементарна – покращувати місце, де ти живеш”, – Роман Вінтонів, журналіст та ведучий проекту “Майкл Щур”.

Пригощати в цей вечір будуть наші друзі із соціально-відповідальних закладів:

Vagabond Cafe & Vintage Corner, Living Room, One Planet та Pink Freud KYIV.

Захід не є комерційним та несе суспільний характер, ціль якого – показати, що протягом доби спільними зусиллями можливо перетворити занедбане, але важливе для киян, місце в затишний сквер.

Читайте оновлення в події та приходьте до нас!

Якщо є питання або пропозиції, звертайтесь до мене.

Анастасія Рожинська, +38 067 838 13 88

Довідка

В червні День Дій об’єднає 11 міст України, щоб донести до місцевих жителів необхідність взаємодіяти з владою стосовно проблем змін клімату, а також показати, що громадськість має вплив, від слів до дій!

«Міста для життя» – міжнародна кампанія від 350.org, мета якої – об’єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння прийняттю та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. На сьогоднішній день кампанія реалізовується в таких містах, як Могильов (Білорусь), Санкт-Петербург (Росія) і Київ (Україна). В рамках днів дій до кампанії приєднаються також Бішкек (Киргизстан) і Кутаїсі (Грузія).

Більше інформації тут:

https://cityforlife.org/

http://350.org/